מצוינות בעסקים - מובילים שיפור והתייעלות בחברות ומפעלים

עדכונים אישיים מהבלוג: הצטרפו ליותר מ-1,650 מנויים וקבלו מאמר מקצועי חדש ומקורי בכל שבוע - חינם.

בלוג מצוינות בעסקים

הבלוג של חברת 'מצוינות בעסקים' בנושאי תעשייה, ניהול ועסקים בארץ ובחו"ל. מעל 250 מאמרים מקוריים של יותר מ-15 כותבים וכותבות.

15/12/2013
מאת זאב רונן /
9590 קוראים/ות

ניתוח ופתרון תקלות בתהליך היצור בשיטת "עצם דג"

מהנדס בכיר בחברה גדולה סיפר לי שבעבר כאשר מנוע היה נשרף, הוא ושאר המנהלים בחברה בד"כ היו פוטרים את עצמם ואומרים ש"המנוע נשרף כי היה ישן". היום, הוא הוסיף, כאשר אנחנו מודדים את עצמנו על כל דבר ושואפים להקטין לאפס את התקלות, כל ניתוח של תקלה מגיע אל סיבת השורש. אם מנוע נשרף כי הוא ישן והוא בן 10 שנים, והמטרה היא למנוע תקלות, אז צריך להחליף את כל המנועים שמתקרבים לגיל זה או עברו אותו. כדי להגיע לסיבת השורש של התקלה הם משתמשים באחת מ-2 טכניקות: "עצם דג" או "למה, למה".

24/12/2012
מאת זאב רונן /
9258 קוראים/ות

תגמול עובדים והגדלת תפוקה ומוטיבציה - פרק #3: תאמר לי איך תמדוד אותי ואומר לך איך אנהג

בחברה צומחת נהגו למדוד משתנים רבים בפעילות החברה. העובדים והמנהלים תוגמלו מדי חודש בבונוס מיוחד אם עמדו ביעד החודשי. לכאורה, מצב אידיאלי: יש יעדים ומדדים, יש מדידה ויש תגמול על העמידה ביעד. ואכן, כאשר התחלנו בתהליך הלמידה של הארגון והאבחון ע"י שיחות עם העובדים נראה היה לרגע שהכל מושלם. אלא שעד מהרה התברר שהצוותים פעלו למקסום התוצאות אצלם במחלקה ולא מקסום של התוצאות הכלליות של החברה.

29/03/2013
מאת נטע ביתן כפרי /
9146 קוראים/ות

כיצד משפיעה סביבת העבודה על הפוטנציאל האנושי?

הפיסיקאי NASSIM HARMEIN שהקדיש את חייו מגיל 9 למחקר על הגיאומטריה הבסיסית של המרחב יחד עם פרסום מאמר שלו על פרוטון שוורצש'ילד, מביא תפיסה חדשה על הקשר בין הפיסיקה והתודעה האישית שלנו. אחד הדברים ש - HARMEIN הבין הוא שהדבר היחיד בעולם המחבר בין כל הדברים זהו המרחב ואנחנו בקשר עם המרחב הזה כל רגע וכל שניה. האלקטרונים והפרוטונים יוצאים מהתאים שלנו למרחב וחוזרים חזרה כל הזמן. בכל פעם שהם יוצאים, הם מעבירים מידע מהתא שלנו למרחב וכשהם חוזרים הם מעבירים מידע מהמרחב חזרה לתא. המרחב עצמו מושפע אם כך מהאנשים ומהעצמים שבתוכו. מכיוון שכל חומר בנוי מאלקטרונים ופרוטונים שרוטטים ומשפיעים על השדה האנרגתי של המרחב. מהצבעים שהם בעצמם תדר אנרגתי, מהמרקמים וכמובן מהאופן בו המרחב מעוצב.

02/06/2013
מאת זאב רונן /
8943 קוראים/ות

המנכ"ל וההנהלה: חלוקת האחריות והסמכויות בארגון

לפני זמן מה פנה אלי סמנכ"ל תפעול בחברה מסוימת וסיפר שהמנכ"ל מתקשר כל הזמן לכפיפים שלו (של סמנכ"ל התפעול) ונותן הוראות ישירות, לא פעם בניגוד לתכנון ולהוראות של סמנכ"ל התפעול. סמנכ"ל התפעול היה מגלה שניתנו הוראות סותרות רק בדיעבד, כאשר עקב אחרי הביצוע. כאשר העלנו את הדברים בפני המנכ"ל, הוא טען שכך הוא מגביר את שליטתו בחברה כדי לשפר את הביצועים ולא היה ער לנזק שהוא גורם לארגון.

27/10/2013
מאת זאב רונן /
8518 קוראים/ות

[מצגת] ניתוח כשלים: להגיע לסיבת השורש ולייצר פתרון בשיטת "למה – למה"

באחת החברות בהן עבדתי, הייתה מופיעה מדי פעם בעיית איכות מסוימת על פני השטח של המוצר ונאלצנו להחזיר את המוצר לתהליך יצור מחדש או לפסול אותו. תהליך היצור היה מורכב מאד וכלל בתוכו עבודת אדם, עיבודים מכניים וכימיים. בכל פעם שהופיעה אותה בעיית איכות, מיד ניתנו פתרונות שונים בשיטת ניסוי ותהיה עד שהבעיה נעלמה ונדמה היה שנמצאה הסיבה והפתרון. עד ששוב הופיעה אותה הבעיה, ושוב בשיטת הניסוי ותהיה נמצא פתרון חדש לתקופה מסוימת.

25/07/2013
מאת זאב רונן /
8498 קוראים/ות

לוח גאנט שהוביל לפיתוח טכנולוגיה חדשה ע"י צוות עובדים

כאשר נכנס שלמה לתפקידו כסמנכ"ל תפעול הוא הקפיד לפתור את הבעיות שעלו במהלך העבודה ע"י צוותי חשיבה ושיפור של העובדים. באותו אופן, הוא העביר את תכנון היצור למנהל היצור ואחרי שמנהל היצור בנה תכנית כללית, מנהלי המחלקות היו בונים את תכנית העבודה של המחלקה שלהם לפי הדרישות שהגדיר מנהל היצור. שירה, אחת המנהלות, הייתה עובדת מצטיינת וקודמה עם השנים לתפקיד מנהלת מחלקה. היא עשתה עבודה מצוינת אבל מעולם לא קבלה הכשרה בתחום של ניהול היצור. לכן, כאשר שלמה ביקש אותה להכין תכנית יצור היא נבהלה ונרתעה.

15/05/2012
מאת זאב רונן /
6973 קוראים/ות

שיפור הביצועים, הרווח והחוסן של החברה ע"י עבודה עם יעדים חודשיים

חברות רבות רוצות לשפר את הביצועים ומחפשות יעוץ אסטרטגי, יעוץ שיווקי או יעוץ ארגוני וכאשר הן מקבלות את ההמלצות, מתחילה התנגדות ברחבי הארגון ובסוף ההמלצות נשארות בתוך ספר על המדף. לכן, נכון יותר, לדעתנו, ליצר את השינוי בשיתוף אמיתי עם אנשי החברה, להנחות אותו מתוך עובדי החברה, מתוך הידע הקיים וליצור חיבור של המנהלים והעובדים אל המטרות ורצון אמיתי להשתתף בתהליך השיפור.

25/05/2013
מאת זאב רונן /
6290 קוראים/ות

4 מדדי ביצוע חשובים שכדאי להכיר

הפעם בחרתי להציג רשימה של מדדי שיפור נבחרים המשמשים (או מומלצים לשימוש) ברוב החברות למדידת תהליכי שיפור במגוון תחומים, מהיצור ועד שירות הלקוחות. נתחיל עם ארבעה מדדים ובעוד חודש נוסיף מדדים נוספים. למרות שכל חברה היא ישות ייחודית בעלת מאפיינים מיוחדים, קיימים מדדים כלליים אשר יכולים לתרום לכולן, בתנאי כמובן שהנהלת החברה משקיעה את הזמן, החשיבות והמאמצים הדרושים לתהליך המדידה והשיפור.

02/03/2013
מאת זאב רונן /
6242 קוראים/ות

סחורה בקונסיגנציה (מכר מותנה)

מכירה בקונסיגנציה (כלומר, העברת סחורה לחנות, ללא חיוב, הסחורה שייכת לספק ורק לאחר המכירה לצרכן הסופי, החנות משלמת לספק את חלקו), ידועה כצרה לא קטנה ועסקים רבים יעדיפו להימנע ככל יכולתם מדרך זו. אלא שבתחומים מסוימים ובעיקר לספקים חדשים, כאשר כוח המיקוח שלהם נמוך, אין ברירה ועובדים בדרך זו.

07/12/2013
מאת זאב רונן /
6094 קוראים/ות

ניהול מלאי בשיטת Just in Time

פעם אמר לי אחד הבנים שלי שהוא ימשיך לשחק כדור סל כדי להיות גבוה. עובדה: כל שחקני הכדור סל גבוהים. נזכרתי במשפט הזה, לא מזמן בעת דיון שקיימנו בחברה מסוימת על שיטות העבודה שפותחו ביצרנית הרכב Toyota. אחד המנהלים הבכירים, איש מאד מאד מקצועי בתחומו, אמר שטויוטה יכלו ליישם את שיטות הניהול עליהן דיברנו, ובפרט "just In Time", משום שמדובר בחברה גדולה מאד. שאלתי אותו מה הגיע קודם. אולי הם גדולים כי השכילו לפתח ולאמץ שיטות מתקדמות בתהליך היצור?

עמוד 1 מתוך 36

מצוינות בעסקים - בפייסבוק

זאב רונן, מנכ"ל 'מצוינות בעסקים'

זאב רונן

זאב רונן, B.Sc, בעל ניסיון ארוך ועשיר בניהול של חברות ויחידות עסקיות בארץ ובעולם ובהקמת מיזמים. התמחותי הייחודית היא בהגדלת הרווח הנקי בחברות ובביצוע מהפכים ותפניות בחברות שהיו על סף פשיטת רגל, ובהעברתן לרווחיות.

כיום, אני משמש כמוביל ומנחה פרויקטים להגדלת הרווח הנקי במספר רב של חברות ויועץ לחברות ויחידים בתחום העסקי והיזמות.

קבל/י מאמר חדש ומקורי בכל שבוע

הצטרף/י ליותר מ-1,650 מנהלים ומנהלות שכבר מנויים ומקבלים מאמר מקצועי חדש ומקורי בכל שבוע - חינם.
זאב רונן, מנכ"ל 'מצוינות בעסקים'

בלי ספאם - מכבדים את הזמן והפרטיות שלך.

זאב רונן, מייסד ומנכ"ל 'מצוינות בעסקים'