פיתוח שווקים ומכירות בחו"ל

בנו מערך מכירות מצליח בחו"ל עם אסטרטגייה נכונה ותכנית עבודה חכמה, פיתוח קשרים חיוניים וכלים מקצועיים לחדירה אל שווקים חדשים והגדלת המכירות והרווח

הרוויחו מהניסיון המקיף שלנו בשיווק לחו"ל

אנו מסייעים לחברות רבות לייצא את המוצרים והשירותים שלהן לחו"ל, לבנות ולפתח מערכי מכירות ותכניות עסקיות לחדירה לשווקים חדשים, לאתר לקוחות וליצור קשרים חשובים בשווקי היעד. בעבודה המשותפת אתנו תזכו להרוויח מכל הניסיון המגוון שכבר צברנו בעבודה עם חברות שונות מתעשיות שונות, ובשיווק ומכירות בשווקים שונים בחו"ל.

הימנעו מטעויות יקרות שרוב החברות עושות

כל טעות עולה כסף - אבל כאשר מנסים למכור בחו"ל הטעויות יכולות לעלות לכם הרבה יותר. החל מבחירה לא נכונה של שוק היעד, תכנית עסקית שלא משקללת את כל הפרמטרים החשובים, ועד לבניית מערך מכירות לא יעיל ובחירת נציגים לא נכונים בשוק היעד. הניסיון הנרחב שלנו יאפשר לכם להימנע מטעויות אלה, ולבנות או לפתח את מערך המכירות שלכם בחו"ל בדרך הטובה והיעילה ביותר.

בנו אסטרטגיית מכירות נכונה לשוק היעד

מכירות בחו"ל מתחילות מהבנת היתרון היחסי שלכם על המתחרים בשוק המקומי, בתכנון נכון של החדירה לשוק, תמחור נכון של המוצרים ושקלול כל העלויות, ובחירת הנציגים הנכונים בארץ היעד. בעבודה משותפת אתכם נלמד את החברה והמוצרים שברצונכם ליצא, נגדיר את הלקוחות הפוטנציאליים ואת הדרך להגיע אליהם, ונבנה אסטרטגיה ותכנית עבודה מסודרת וברורה שלוקחת בחשבון את כל המשתנים האפשריים.

קבלו את הכלים ליצירת קשרים בחו"ל

בעזרת הניסיון שצברנו בעבודה עם חברות שונות ובמדינות שונות, אנו מכירים את הדרכים הטובות ביותר ליצירת קשרים בשוק היעד ואיתור מפיצים, אנשי מכירות, תערוכות ואירועים חשובים, ונציגים נכונים שיעזרו לכם לחדור לשוק ולמכור בו בהצלחה. בהתאם לאסטרטגיה שנגדיר יחד, נלמד אתכם את כל הכלים והשיטות הקיימים וכיצד להשתמש בהם - כדי שתוכלו ליצור בהצלחה רשת קשרים יעילה.

עבדו עם תכנית מכירות ברורה ומערך מכירות יעיל

יחד אתכם נבנה תכנית מכירות ברורה שכוללת יעדים ברורים ומדידים, צעדים ברורים לביצוע, וניתוח רגישות לשינויים ולמשתנים השונים שיכולים להשפיע על ההצלחה שלכם בחו"ל (זוכרים את הקורונה?). בכל שלב בחדירה לשוק החדש תדעו מה עליכם לעשות, באיזה יעדים צריך לעמוד, כיצד למדוד את ההצלחה בכל שלב - ומה לעשות במידה שאינכם עומדים ביעדים וצריך לבצע שינויים.

קבלו סיוע ראשוני או ליווי מתמשך לפי הצורך

בהתאם ליעדי המכירות ולצורך שלכם נוכל לסייע לכם בדרכים שונות שיתאימו בדיוק למה שאתם צריכים. החל מבניית אסטרטגיה ותכנית מכירות כוללת, דרך טיוב של התכנית העסקית שלכם, בניית מערך מכירות ויצירת קשרים נכונים, ועד לליווי מתמשך וצמוד שלכם בתהליך החדירה לשוק והמכירה ללקוחות חדשים. בחשיבה משותפת אתכם נבין את הצרכים הייחודיים לכם וניתן לכם מענה מדויק ויעיל.

לקוחותינו ממליצים

בתי זיקוק לנפט (קבוצת בזן) - צחי בן משה, סמנכ"ל פיתוח אסטרטגי

בתי זיקוק לנפט (קבוצת בזן) - צחי בן משה, סמנכ"ל פיתוח אסטרטגי

זאב רונן, עבד עם בתי זיקוק לנפט (בזן) במשך שנה וחצי והוביל פרויקט להטמעה של מדדי מפתח (KPI's) ושיפור הרווח. במהלך עבודתו הטמענו תרבות של עבודה עם מדדים וצוותי שיפור בחטיבת הארומטים, שמנים ושעוות, והצוותים יצרו שיפורים, התייעלות וחיסכון בהיקף של מיליוני דולרים. בסיום תקופה זו, זאב הכשיר מובילת תהליך כדי להבטיח את משך השיפור.
המועצה המקומית בנימינה גבעת-עדה - אורי דיסטניק, ראש המועצה

המועצה המקומית בנימינה גבעת-עדה - אורי דיסטניק, ראש המועצה

זאב שלום רב, התרשמתי עמוקות מהרצינות שבו עסק הפורום בניתוח הבעיה בה עסקתם היום. הנושא מקבל משנה חשיבות לאור העובדה שסוגיות המונחות על סדר היום לקוחות מהרחוב ממש, גם אם הן נשמעות תיאורטיות. אשמח להמשיך להיות מעורב, ובהזדמנות זאת לשוב ולהודות לך על הזמן והכישרון שאתה משקיע בפרויקט. שלך ובשבילך,אורי דיסטניק,ראש המועצה - בנימינה גבעת-עדה
שמיר אופטיקה - דני קצמן, סמנכ"ל פיתוח

שמיר אופטיקה - דני קצמן, סמנכ"ל פיתוח

במהלך השנים 1989 עד 1994 שימש זאב כמנכ"ל אופטיקה שמיר. חברה שאני משמש מה כסמנכ"ל פיתוח עוד משנים אלו. עם כניסתו לתפקיד הביא זאב שינוי מהותי בגישות העיסקיות והתיפעוליות של החברה. בתחום התפעולי הוא בנה מבנה אירגוני שיוכל להכיל ולאפשר את השליטה במערכות הייצור ובנפחי הייצור שנתבקשו עם הגדלת המכירות. הוא שינה את הגישה התפעולית…
אסם Nestle - עוזי קנדר

אסם Nestle - עוזי קנדר

בין השנים 1996 ו-2005 זאב רונן ניהל את האתר של אסם נסטלה ביקנעם. מרבית הזמן הזה אני הייתי ממונה עליו כסמנכ"ל התפעול של הקונצרן. יצא להכיר את זאב היטב והתרשמתי מהאופן בו ניהל את האתר כתת ארגון בתוך ארגון גדול. זאב הוביל את האתר לעבר היעדים שנקבעו ע"י הנהלת הקונצרן תוך שהוא מתגבר על אתגרים…