עדכונים אישיים מהבלוג: הצטרפו ליותר מ-5,000 מנהלים ומנהלות שכבר מנויים וקבלו מאמר מקצועי חדש ומקורי בכל שבוע - חינם.

מדידת פחתים בכל שלב בשרשרת היצור

בחברה מסוימת בה ניהלנו תהליך של שיפור, מצאנו כי מנוף הרווח המשמעותי ביותר הינו הקטנה של הפחתים הנוצרים בתהליך היצור. הפחתים נוצרים לרוב בגלל סיבות שהעובדים ברצפת היצור מכירים הרבה יותר טוב מאשר המנהלים הבכירים. 

קיימנו מדידות של הפחתים בכל תחנה, ואחת לשבוע קיימנו דיון קצר בתחנה – ביחד עם העובדים – על הסיבות לפחת ועל הדרכים לשפר את תהליך היצור ולהוריד את כמות הפחת.

השתמשנו בגרפים שהמחישו לעובדים את מידת העלייה או הירידה בכמות הפחת. יחד עם העובדים בתחנה מצאנו את הסיבות ליצירת הפחת, ראינו שיפור יפה, ובכל נקודת זמן בה הייתה עלייה נקודתית בפחת קיימנו דיון שהיה ספציפי לסיבות שגרמו לעלייה זו ובפעולות שניתן לעשות כדי לתקן.

המלצה:

כשאר מנסים להוריד את כמות הפחת - כמו בתהליך שיפור של כל היבט אחר בפעילות – צריך למדוד בכל נקודה את הפעילות בצורה מדויקת תוך שימוש במדדי שיפור וביעדים שנקבעו מראש.

ללא מדידה של פעילות ברמת המיקרו אי אפשר למצוא את הסיבות לכשלים, אי אפשר להשתפר ואי אפשר להגדיל את הרווח. ואין מי שמכיר את הפעילות ברמה זו יותר טוב מהעובדים ברצפת היצור.

זאב רונן

בעל ניסיון ארוך ועשיר בניהול של חברות ויחידות עסקיות בארץ ובעולם ובהקמת מיזמים. התמחותי הייחודית היא בהגדלת הרווח הנקי בחברות ובביצוע מהפכים ותפניות בחברות שהיו על סף פשיטת רגל, ובהעברתן לרווחיות.

בדקו אפשרויות ליצירת שיפור גם אצלכם

ספרו לי על האתגרים שעומדים בפניכם ונבחן יחד אם יש ביכולתי לסייע לכם ליצור שיפור משמעותי. מלאו את הטופס ונקבע שיחת היכרות.

אתר: business-excellence.co.il כתובת דוא"ל: zeev.ronen@business-excellence.co.il
שתף/י את דעתך

מצוינות בעסקים - בפייסבוק

ספרי הראשון: Manage! Best Value Practices for Effective Management

קראו את ספרי הראשון "Manage!" - הספר מספק מבט חדשני על ניהול בימינו, מתמקד בניהול אנשים ומסביר איך לשפר את התוצאות העסקיות ע"י רתימה וחיבור העובדים למטרות החברה. הספר מתפרסם באנגלית בשלב זה.

השער הקדמי של הספר

קראו את הפרק הראשון מהספר בבלוג >>

רכשו את הספר בחנות המקוונת >>

זאב רונן, מנכ"ל 'מצוינות בעסקים'

זאב רונן

זאב רונן, B.Sc, בעל ניסיון ארוך ועשיר בניהול של חברות ויחידות עסקיות בארץ ובעולם ובהקמת מיזמים. התמחותי הייחודית היא בהגדלת הרווח הנקי בחברות ובביצוע מהפכים ותפניות בחברות שהיו על סף פשיטת רגל, ובהעברתן לרווחיות.

כיום, אני משמש כמוביל ומנחה פרויקטים להגדלת הרווח הנקי במספר רב של חברות ויועץ לחברות ויחידים בתחום העסקי והיזמות.

תגובות אחרונות בבלוג