עדכונים אישיים מהבלוג: הצטרפו ליותר מ-5,000 מנהלים ומנהלות שכבר מנויים וקבלו מאמר מקצועי חדש ומקורי בכל שבוע - חינם.

אסטרטגיה וטקטיקה בחברות קטנות

חברה קטנה לצורך המאמר הינה חברה שמחזור עסקיה הינו כ-20 מליון ₪.

למיטב ידיעתי התיאוריה הניהולית הנלמדת אינה עושה הבחנה בין חברות גדולות לחברות קטנות ומלמדים אותנו תהליכים לקביעת אסטרטגיה לפירמה בלא לעשות את ההבחנה בין קטן לגדול.

מלמדים אותנו שתפקיד מועצת המנהלים לעסוק באסטרטגיה ותפקיד המנכ"ל כחבר שותף במועצת המנהלים ליישם אותה, למעשה המנכ"ל הוא החבר היחידי במועצת המנהלים שאמור להתעסק בטקטיקה, ז"א ניהול חיי היום יום של החברה.

אך במציאות של החברות הקטנות אין מועצת מנהלים. המנכ"ל הוא כל יכול ולמעשה הוא גם האסטרטג וגם מיישם האסטרטגיה, ז"א מנהל את חיי היום יום של החברה.

המנכ"ל הוא מקבל ההחלטות היחיד. בדרך כלל הוא מתקשה לעשות הבחנה בין החלטות טקטיות והחלטות אסטרטגיות ומערבב ביניהן.

המנכ"לים בדרך כלל אינם בוגרי מקצועות הניהול ואפשר להניח בוודאות שאינם מודעים לתאוריה הניהולית, אינם מבינים את ההבדל בין החלטה אסטרטגית להחלטה טקטית ומערבבים ביניהן כל הזמן.

יש חשיבות מאוד גדולה להבדל הקטן בין סוגי ההחלטות האסטרטגיות והטקטיות - החלטות אסטרטגיות מרימות או מחסלות חברה.

המאפיין העיקרי של החלטות אסטרטגיות הוא שהן משפיעות בצורה מוחלטת על עתיד החברה, למשל בחירה בקו מוצרים, התמקדות בפלח שוק, ביצוע של מספר רב של פרויקטים שונים באותו זמן, גיוס כוח אדם מסוג מסוים, שיטת העבודה בשירות לקוחות, פיתוח מכונות וטכנולוגיות במעבר מפיתוח לייצור, כל אחת מההחלטות הללו תגרום בסופו של דבר לכישלון או הצלחה של החברה.

המודעות של המנכ"ל להשלכות של החלטותיו האסטרטגיות על חיי החברה הן מחצית הדרך למניעת תהליך בלתי הפיך וחיסול החברה.

המחצית השנייה נפתרת על ידי מעקב רצוף על ההשלכות של החלטות המנכ"ל על התוצאות בשורה התחתונה של החברה. כמובן גם אפשר הפוך, לעקוב אחרי ביצועי החברה ולהבין שיש בעיה בהחלטה.

מצוינות בעסקים - בפייסבוק

ספרי הראשון: Manage! Best Value Practices for Effective Management

קראו את ספרי הראשון "Manage!" - הספר מספק מבט חדשני על ניהול בימינו, מתמקד בניהול אנשים ומסביר איך לשפר את התוצאות העסקיות ע"י רתימה וחיבור העובדים למטרות החברה. הספר מתפרסם באנגלית בשלב זה.

השער הקדמי של הספר

קראו את הפרק הראשון מהספר בבלוג >>

רכשו את הספר בחנות המקוונת >>

זאב רונן, מנכ"ל 'מצוינות בעסקים'

זאב רונן

זאב רונן, B.Sc, בעל ניסיון ארוך ועשיר בניהול של חברות ויחידות עסקיות בארץ ובעולם ובהקמת מיזמים. התמחותי הייחודית היא בהגדלת הרווח הנקי בחברות ובביצוע מהפכים ותפניות בחברות שהיו על סף פשיטת רגל, ובהעברתן לרווחיות.

כיום, אני משמש כמוביל ומנחה פרויקטים להגדלת הרווח הנקי במספר רב של חברות ויועץ לחברות ויחידים בתחום העסקי והיזמות.

תגובות אחרונות בבלוג

http://connerxxtn66665.bloggin-ads.com/28752328/ онлайн бесплатно по вебки https://juliusqgwi32198.daneblogger.com/8708297/Онлайн-девушки-из-твоего-города вебка бесплатно для ребенка http://manueluhtf10875.blue-blogs.com/10349282/Бесплатный-вебкам-секс вебка онлайн фоторамок бесплатно https://manuelzodp65431.oblogation.com/8735200/Бесплатный-вебкам-сайт бесплатно порно онлайн вебки [url=https://dantephxn55433.blogpixi.com/7474889/как-1-2-3]вебкам бесплатно торрент[/url] [url=http://griffinsixl43210.mybjjblog.com/-20389819]бесплатно любимая…
EddiePab /
04-12-2021